مقایسه کالا

بستن نمایش
در حال بارگذاری

5 قدم برای آرایشی براق در بهار 2019

برای خیلی‌ها آرایش براق روی اعصاب است، اما برای من از نشانه‌های فصل بهار چهره‌های تر و تازه و کمی براق است. البته دلیلش را درست نمی‌دانم اما شاید به خاطر این است که آرایش براق معمولا یادآور تابستان و شور و حال زندگی است.  پوست براق و آرایش براق، چی بهتر از این؟ خوب شاید بگویید این که خیلی تبلیغاتی شد، اما باید بگویم که نکته‌اش را گرفته‌اید. از آن‌جای که هنوز حال و هوای بهاری داریم، در این مقاله به شما آرایش بهاره و براق را یاد می‌دهم.

آرایش براق

1 به اندازه کافی آب بنوشید.

اول از همه با نوشیدن آب شروع کنیم. بااین‌که آرایش براق روی پوست خسته و کم آب شاید جواب بدهد، اما با پوستی سالم و شاداب می‌توان آرایش بهتری داشت. آب نوشیدن را برای خودتان تبدیل به یک عادت کنید. (خیلی هم افراط نکنید.) از کم‌آبی در طول روز پرهیز کنید. یک شیشه آب مخصوص خودتان داشته باشید و مدام آب تازه درونش بریزید تا به طبیعت هم صدمه نزنید. کمی آب میوه یا لیمو هم به آن اضافه کنید تا مزه‌دار شود. در روزهای گرم سال رعایت کردن این نکات ضروری‌تر هستند.

 2 مرطوب کننده

کار بعدی که باید انجام دهید، مرطوب نگه داشتن پوستتان است. شما هستید که باید تصمیم بگیرید که پوستتان چقدر به مرطوب‌کننده نیاز دارد. اما حداقل روزی یکی دو بار پوستتان را مرطوب کنید. نوع کرم‌تان را با توجه به پوستتان انتخاب کنید زیرا تاثیرش چند برابر می‌شود. وقتی از مرطوب کننده درست استفاده کنید، باعث می‌شود که پوستتان کم‌آب و خشک نشود. پس خودبه‌خود پوستی شاداب دارید. پوست شاداب برای آرایش براق داشتن خیلی مناسب‌تر است. البته استفاده از فیس میست (اسپری صورت) به شما حس شادابی و سبکی می‌دهد. فیس میست را می‌توانید قبل از کرم مرطوب کننده بزنید.

3 محصولات براق

وقتی به محصولات آرایشی می‌رسید، محصولی براق انتخاب کنید تا به پوستتان شادابی و درخشندگی ‌ببخشند. مثالی برای این مدل محصولات می‌تواند پرایمرهای براق یا بی‌بی کرم‌های شاداب کننده یا کرم‌های زیرسازی آبرسان باشند. حالا که متوجه موضوع شدید، محصولات مات هم به طور طبیعی باعث مات شدن آرایش شما می‌شوند. اما قرار است که شما ظاهری براق داشته باشید نه مات! پس سراغ محصولات براق بروید. همه این‌ها را برای این گفتم که بگویم زیرسازی براق و شاداب داشتن بعدا به آرایش شما جلوه‌تر بهتری می‌دهد.

 

 

4 آرایش اکلیلی

برای داشتن یک آرایش واقعی از محصولاتی استفاده کنید که زرق و برق دارند. این محصولات می‌توانند برق متالیک یا خنثی داشته باشند اما به هر حال به چهره شما حالتی براق می دهند. از آن جایی که لوازم آرایش براق نور را بازتاب می‌دهند، تاثیر درخشندگی بیش‌تری به شما می‌دهند. اما دیگر همه لوازم آرایشتان را براق انتخاب نکنید. بیش‌تر روی زیرسازی آرایش مثل  برنز کننده، رژگونه و سایه تاکید کنید. مثلا اگر از سایه چشم متالیک استفاده می‌کنید، پوستتان را کمی مات کنید تا خیلی براق نشوید. تازه از رژلب‌های براق هم می‌توانید استفاده کنید. 

5 رژگونه مناسب

آخرین چیزی که باید به آن اشاره کنم، نحوه درست استفاده از رژگونه است. باید قسمت‌هایی از صورت که کمی برجسته‌تر و در معرض نور خورشید هستند را پیدا کنید و رژگونه را آن‌جا بزنید. یعنی روی استخوان گونه، بالا و نوک بینی و بین برجستگی میان لب و بینی. اگر کمی رژگونه زیر ابروها اضافه کنید باعث می‌شود که فاصله بین چشم‌ها و ابروهایتان کمی بلندتر شود. اما دقت کنید که رنگ رژگونه‌تان با بقیه لوازم آرایش هماهنگ باشد. مثلا اگر رنگ کلی آرایش گرم است، رژگونه هم باید رنگ گرم داشته باشد و برعکس.